Topol Show

Babiš nainvestoval strašně sil a peněz. O víkendu ale zjistil, že v prezidentských volbách nemá šanci

Druhé kolo senátních voleb považuje Mirek Topolánek za mimořádně zajímavé. A to hlavně z jednoho důvodu: nepokrytě ukázalo, že Babiš a jeho kandidáti jsou pro voliče ve finále často nepřijatelní. „Babiš si musí uvědomit jednu věc: mobilizace jeho voličů vyvolá mobilizaci zbytku,“ poznamenává Topolánek.

Senátní volby byly podle Mirka Topolánka doslova totální propadák ANO. Jeho kandidáti ve druhém kole ve značné většině duelů pohořeli. Příznačně se to ukázalo na sledovaném střetu Jany Nagyové s Milošem Vystrčilem v Jihlavě, kde Babiš podle Topolánka nainvestoval do kampaně strašně sil a peněz.

Naopak koalice SPOLU, respektive kandidáti jejích stran, si připisovali úspěchy. „Strašnej success ODS, všichni staří psi se udrželi a k tomu čtyři noví. Lidovci úspěch, ti senátní volby umí…“ Horní parlamentní komoru teď Mirek Topolánek vnímá docela konzervativní. „Je tam pro mě ganrace, že pokud sněmovna udělá nějaký úlet, tak to Senát může korigovat.“

Ten hlavní vzkaz z víkendu se ale nevztahuje k Senátu. Jak Mirek Topolánek analyzuje: „(Je to) zpráva pro prezidentské volby: Jak Babišovi nevycházelo druhé kolo nikdy, tak po těchto volbách má naprosto jasné, že ve druhém kole (prezidentských voleb) nemůže projít. Čím větší mobilizaci svého tvrdého jádra provede, tak tím víc mobilizuje ten zbytek”.

  • Znamená to, že by ve volbách narazila i Alena Schillerová nebo Karel Havlíček?
  • Co znamená, že Senát dává politiku „do aspiku“?
  • V čem byla kampaň nechutná a podpásová?
  • Jak se lišila první a druhá demonstrace na Václavském náměstí?
  • Co Mirek soudí o těch, kdo si myslí, že Hitler a Lenin byli docela v pořádku?

U poslechu podcastů z mobilního telefonu, např. v autě, doporučujeme využít některou z nativních mobilních aplikací, např. Google Podcasts nebo Apple Podcasty. Tyto nativní aplikace mají tu výhodu, že jsou integrované do operačního systému telefonu, stahují obsah offline a fungují např. i v rámci CarPlay.
Jak na to? Přihlaste se na svém telefonu na tuto stránku, po přihlášení vyberte možnost "Odebírat v podcastové aplikaci", a jedním tlačítkem přidat odběr do svého telefonu.
Připravili jsme i návod, jak si předplacený podcast přidat do aplikace Podcasty.

Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Délka kompletního pořadu 00:50:21

Litujeme, ale tuto publikaci si nelze předplatit