Topol Show

Podcast 19: Fialův Deštník proti drahotě? Pozor, aby se při silném větru neobrátil a neuletěl, radí Topolánek

Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show hodnotí soubor opatření, která vláda Petra Fialy představila pod názvem Deštník proti drahotě, tak, že vláda podobné kroky činit v současné situaci musí, byť některé konkrétní aspekty jednotlivých opatření se mu příliš nepozdávají. „Vždy se tyhle balíčky nějak jmenují, tohle je Fialův deštník, já měl Topolánkův batoh, až něco představí Síkela k energiím, určitě mu to také nějak pojmenují. Marketingovou stránku názvu hodnotit nebudu, jen bych poznamenal, že s deštníkem občas bývá ten problém, že když začne foukat silný vítr, tak ho obrátí a uletí,“ glosuje situaci Topolánek.

Podle Topolánka je naprosto v pořádku zvýšení životních minim i valorizace důchodů, která je dána zákonem a navázaná na inflaci. Za nejvíce diskutabilní považuje víceméně plošný jednorázový příspěvek rodinám s příjmem pod milion korun ročně a vyloženě ho naštval přístup podnikatelů, kteří nechtějí jen nějaké garantované půjčky a požadují po vládě kompenzace. „Smysl nějaké kompenzace měly, když Babiš zakázal podnikání, to ale teď zakázané není,“ říká Topolánek.

Plošná opatření si kvůli stavu veřejných financí, který současné vládě zanechala vláda Andreje Babiše, podle ně prostě a jednoduše nemůžeme dovolit, stejně jako si nemůžeme dovolit srovnávat situaci v Česku se situací v okolních zemích. „Ono Polsko sice snížilo DPH na potraviny a pohonné hmoty, ale inflací už nás téměř dohání,“ vysvětluje Topolánek.

Proč podle Topolánka není problém sám o sobě ten, že se guvernérem ČNB stal Aleš Michl a proč by Česku nikterak nepomohlo přijetí eura, po kterém Michlovi kritici volají? A jak by se poslanecká sněmovna měla vypořádat s obstrukcemi Tomia Okamury? Poslechněte si celou epizodu.

U poslechu podcastů z mobilního telefonu, např. v autě, doporučujeme využít některou z nativních mobilních aplikací, např. Google Podcasts nebo Apple Podcasty. Tyto nativní aplikace mají tu výhodu, že jsou integrované do operačního systému telefonu, stahují obsah offline a fungují např. i v rámci CarPlay.
Jak na to? Přihlaste se na svém telefonu na tuto stránku, po přihlášení vyberte možnost "Odebírat v podcastové aplikaci", a jedním tlačítkem přidat odběr do svého telefonu.
Připravili jsme i návod, jak si předplacený podcast přidat do aplikace Podcasty.

Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Délka kompletního pořadu 00:48:29

Předplaťte si nebo se přihlaste

Cena od 69 CZK měsíčně

Koupit přístup k tomuto příspěvku za 49 CZK