Topol Show

Planeta hoří, ty vole! Mě starý taky sr*li, ale dnes klimaaktivisti jen ničí a zaklínají se přitom ochranou člověka

Od klimaaktivistů to v posledních dnech schytali Van Gogh i Monet, respektive jejich ceněné obrazy. Věnujeme se tomu hned v úvodu nové Topol Show a Mirek Topolánek nepochybuje: je to kvaziterorismus a jeho pachatelé chtějí šokovat, vyděsit a ničit. Jde mu z nich mráz po zádech.

Mirek v úvod připomíná, že „pachatelé dobra a pachatelé zla, to je stejná banda“. Jsou podle něj netrpěliví a chtějí ničit. „Ničí to málo, na čem jako civilizace stojíme. Nejde o samotný obraz. Je to symbol: ničíme to staré, aby bylo nové. To je docela nebezpečný, zvlášť v kontextu toho, jak se to ve světě přiostřuje,” dodává.

Radikálně naladění aktivisté podle něj udělají cokoli, aby mohli říkat, že pomohli planetě. I když budou – s nadsázkou řečeno – sedět v jeskyni a pojídat kořínky. „Ale zachránili jsme planetu, ty vole!“ A argument, že je to o lidských právech? „Na co jsou lidský práva – na život, na soukromí, to jsou ty svobody. Je taky právo na ochranu majetku. Žádný právo na životní prostředí tu nevidim,“ komentuje to Topolánek. Dejte si celou epizodu.

  • Co s aktivisty, kteří boří naše civilizační základy, dělat?
  • Co státní vyznamenání a seznam těch, které Zeman (ne)pozval?
  • Co rozhodne prezidentské volby a jak je na tom Babiš?
  • Jak vyřešit naši energetickou závislost?
  • Proč v Praze „nevyfakovat Piráty a Čižinského“?
  • A kdy bude další Topol Show LIVE?

U poslechu podcastů z mobilního telefonu, např. v autě, doporučujeme využít některou z nativních mobilních aplikací, např. Google Podcasts nebo Apple Podcasty. Tyto nativní aplikace mají tu výhodu, že jsou integrované do operačního systému telefonu, stahují obsah offline a fungují např. i v rámci CarPlay.
Jak na to? Přihlaste se na svém telefonu na tuto stránku, po přihlášení vyberte možnost "Odebírat v podcastové aplikaci", a jedním tlačítkem přidat odběr do svého telefonu.
Připravili jsme i návod, jak si předplacený podcast přidat do aplikace Podcasty.

Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Délka kompletního pořadu 00:51:53

Litujeme, ale tuto publikaci si nelze předplatit