Od klimaaktivistů to v posledních dnech schytali Van Gogh i Monet, respektive jejich ceněné obrazy. Věnujeme se tomu hned v úvodu nové Topol Show a Mirek Topolánek nepochybuje: je to kvaziterorismus a jeho pachatelé chtějí šokovat, vyděsit a ničit. Jde mu z nich mráz po zádech.
Mirek v úvod připomíná, že „pachatelé dobra a pachatelé zla, to je stejná banda“. Jsou podle něj netrpěliví a chtějí ničit. „Ničí to málo, na čem jako civilizace stojíme. Nejde o samotný obraz. Je to symbol: ničíme to staré, aby bylo nové. To je docela nebezpečný, zvlášť v kontextu toho, jak se to ve světě přiostřuje,” dodává.
Radikálně naladění aktivisté podle něj udělají cokoli, aby mohli říkat, že pomohli planetě. I když budou – s nadsázkou řečeno – sedět v jeskyni a pojídat kořínky. „Ale zachránili jsme planetu, ty vole!“ A argument, že je to o lidských právech? „Na co jsou lidský práva – na život, na soukromí, to jsou ty svobody. Je taky právo na ochranu majetku. Žádný právo na životní prostředí tu nevidim,“ komentuje to Topolánek. Dejte si celou epizodu.
U poslechu podcastů z mobilního telefonu, např. v autě, doporučujeme využít
některou z nativních mobilních aplikací, např. Google Podcasts nebo Apple Podcasty.
Tyto nativní aplikace mají tu výhodu, že jsou integrované do operačního systému telefonu,
stahují obsah offline a fungují např. i v rámci CarPlay.
Jak na to? Přihlaste se na svém telefonu na tuto stránku,
po přihlášení vyberte možnost "Odebírat v podcastové aplikaci", a jedním tlačítkem přidat odběr do svého telefonu.
Připravili jsme i návod, jak si předplacený podcast přidat do aplikace Podcasty.
Tento článek je pouze pro předplatitele
Délka kompletního pořadu 00:51:53
Litujeme, ale tuto publikaci si nelze předplatit