Topol Show

Podcast 20: Vzniká nový světový řád a nemám pocit, že by byl lepší. Putin bude pšenicí vydírat stejně jako plynem, říká Topolánek

V nové epizodě Topol Show se Mirek Topolánek s Michalem Půrem shodují s experty, kteří varují před hrozící potravinovou krizí v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině, která destabilizovala mimo jiné i trh s pšenicí. „Rusové se chovají jako naprostá prasata. Putin vydírá se surovinami a bude vydírat i s potravinami. Pšenice je nový plyn a bude si za ni stejně jako za plyn kupovat zmírnění přístupu ke své agresi. Je to cynické a odporné,“ nešetří drsnou kritikou Topolánek. „Tvoří se nový světový řád, a nemám pocit, že by byl v čemkoliv lepší,“ dodává.

Rusové se podle Topolánka chovají, jako kdyby chtěli vše kolem sebe jen zničit. „Putin si říká, že když nemůže sedět s velkými kluky u velkého stolu, tak nebude ani žádný velký stůl,“ hodnotí situaci Topolánek s tím, že potravinová krize by na Evropu dopadla nejen přímo, ale tvrdé dopady by byly i nepřímé. „Evropa by to měla řešit i proto, že pokud bude hlad na severu Afriky, tak se dají do pohybu ne statisíce, ani miliony, ale klidně desítky milionů lidí. Ti projdou Evropou jako kobylky a zbude po nich jen totální spoušť,“ vysvětluje Topolánek. „Potravinovou krizí se zabývají i v Davosu a to mě trochu znepokojuje, neboť odtamtud nikdy nic dobrého nepřišlo. Mnohé problémy jsme si bojem s klimatickými změnami způsobili sami,“ uzavírá Topolánek.

Proč Mirka Topolánka nezajímá, kdo se schází v expertních skupinách Miloše Zemana a co se tam řeší? Kdo jsou podle něj všelidoví škůdci? Poslechněte si celou epizodu.

U poslechu podcastů z mobilního telefonu, např. v autě, doporučujeme využít některou z nativních mobilních aplikací, např. Google Podcasts nebo Apple Podcasty. Tyto nativní aplikace mají tu výhodu, že jsou integrované do operačního systému telefonu, stahují obsah offline a fungují např. i v rámci CarPlay.
Jak na to? Přihlaste se na svém telefonu na tuto stránku, po přihlášení vyberte možnost "Odebírat v podcastové aplikaci", a jedním tlačítkem přidat odběr do svého telefonu.
Připravili jsme i návod, jak si předplacený podcast přidat do aplikace Podcasty.

Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Délka kompletního pořadu 00:58:29

Předplaťte si nebo se přihlaste

Cena od 69 CZK měsíčně

Koupit přístup k tomuto příspěvku za 49 CZK