Topol Show

Audio 21: Populismus si zasloužíme. Babišovy recepty nevedou k řešení, ale do pr*ele, říká Mirek Topolánek

V nové epizodě Topol Show hodnotí Mirek Topolánek mimo jiné výsledky zastropování cen pohonných hmot v Maďarsku, které vedly k tomu, že některé pumpy zavřely a jiné prodávají jen omezené množství benzinu a nafty. „V Maďarsku vidíme, jak Babišovy recepty fungují a vedou přesně tam, kam každý, kdo má trochu přehled, tuší, že povedou – do pr*ele,“ nebere si servítky Topolánek. „Tento systém jednoznačně vede jen k nedostatku a přidělování, rozhodně nevede k řešení. Jsem vlastně rád, že k tomu došlo,“ dodává s tím, že je dobře, že vláda Petra Fialy podobné kroky nečiní a sám by ji před tím důrazně varoval.

Politici jako Andrej Babiš nebo Tomio Okamura podle Topolánka zneužívají situaci na Ukrajině k vlastní kampani postavené na „Fialově drahotě“ a tom, že současná vláda nedělá nic pro lidi. „Přitom všechny kořeny všech krizí, ať už energetické nebo potravinové, které tu teď máme, jsou v hybridní ruské válce, která tu byla ještě před tím, než Putin spustil válku oficiální. V otázce energií Babišova a předtím ještě Sobotkova vláda za osm let neudělala vůbec nic. Co se dnes děje, je výsledek jejich nicnedělání a špatných kroků,“ vysvětluje Topolánek. 

„Tohle všechno je třeba vidět a je třeba to dávat na vrub Babišovi a lidem kolem něho. Jestli dnes tvrdí opak a snaží se vyvinit, tak docela brutálně lže a to blbé stádo tupounů a koblihářů mu na to naskakuje. Je to tak hloupé, že si říkám, že si to snad zasloužíme. Lidé tu opakovaně naskakují na nejbrutálnější lži a populistické žvásty, a rádi poslouchají, jak by jim dali všechno zadarmo. Je to strašné a mám toho plné zuby,“ uzavírá Topolánek.

Proč si podle Topolánka nemůžeme dovolit prohrát válku na Ukrajině? A co si máme odnést z připomínání 80. výročí operace Anthropoid? Poslechněte si celý podcast.

U poslechu podcastů z mobilního telefonu, např. v autě, doporučujeme využít některou z nativních mobilních aplikací, např. Google Podcasts nebo Apple Podcasty. Tyto nativní aplikace mají tu výhodu, že jsou integrované do operačního systému telefonu, stahují obsah offline a fungují např. i v rámci CarPlay.
Jak na to? Přihlaste se na svém telefonu na tuto stránku, po přihlášení vyberte možnost "Odebírat v podcastové aplikaci", a jedním tlačítkem přidat odběr do svého telefonu.
Připravili jsme i návod, jak si předplacený podcast přidat do aplikace Podcasty.

Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Délka kompletního pořadu 00:45:37

Předplaťte si nebo se přihlaste

Cena od 69 CZK měsíčně

Koupit přístup k tomuto příspěvku za 49 CZK