Topol Show

Ti, kteří situaci zavinili a neřešili, teď volají po řešení příčin. Už to nemůžu poslouchat

Mimořádný projev premiéra Petra Fialy si poslechl i Mirek Topolánek, který odmítá, že by si jím Fiala dělal předvolební kampaň, jelikož komunální a vlastně i senátní volby podle něj mají úplně jiný charakter. Nesmlouvavý byl Topolánek v nové epizodě Topol Show ke kritice Fialova projevu a kroků z řad opozice. „Ti, kteří současnou situaci zavinili a nic s ní nedělali, obviňují vládu, že neřeší příčiny, které teď ani vyřešit nejde. Už to nemůžu poslouchat. Co jako dělali celých těch osm let? Vůbec nic!“ říká nekompromisně Topolánek. „Mluvící hlavy a různí havlíčkoidi už říkají s prominutím naprostá ho*na, asi podle řčení, že prázdný sud nejvíce duní,“ dodává? 

Topolánek samotný projev premiéra hodnotí tak, že v něm Petr Fiala neřekl nic špatně, ale zároveň neřekl ani nic nového. „Nebyl to žádný burcující projev, neříkal žádné klidné věty, ale to mu nezazlívám,“ říká Topolánek. Naprostým nesmyslem pak podle něj je srovnávání české úpravy řešení dopadů energetické krize se Slovenskem nebo jakýmkoliv jiným zahraničním státem. „Každá země řeší jinou situaci, má jiný energetický mix, stejně jako jinou skladbu dluhů a rozpočtu. Jediné, co by mělo být společné je nějaký evropský rámec, ať to nejde vyloženě proti sobě. Máme to nejméně špatné řešení ve špatné době,“ vysvětluje Topolánek. Co se evropského řešení týče, kritizuje Topolánek postoj evropských špiček k obnovitelným zdrojům. „Unijní pomatená věrchuška si furt jede to, jak nás obnovitelné zdroje zachrání. Přitom si neuvědomují, že čím víc obnovitelných zdrojů, tím víc musí být i těch klasických jako záloha, když nesvítí a nefouká. Ti lidé vůbec netuší, o čem mluví, chybí jim naprosté základy fyziky, matematiky a ekonomiky,“ uzavírá Topolánek. 

Jaké dojmy má Mirek Topolánek z návštěvy Dnů NATO? 

Co podle něj přinese soud s Andrejem Babišem? 

Je podle Topolánka Maďarsko stále ještě demokracií? 

Jak podle něj dopadnou komunální volby v Praze? 

A jak se staví k otázce legalizace marihuany? 


Poslechněte si celou epizodu.

U poslechu podcastů z mobilního telefonu, např. v autě, doporučujeme využít některou z nativních mobilních aplikací, např. Google Podcasts nebo Apple Podcasty. Tyto nativní aplikace mají tu výhodu, že jsou integrované do operačního systému telefonu, stahují obsah offline a fungují např. i v rámci CarPlay.
Jak na to? Přihlaste se na svém telefonu na tuto stránku, po přihlášení vyberte možnost "Odebírat v podcastové aplikaci", a jedním tlačítkem přidat odběr do svého telefonu.
Připravili jsme i návod, jak si předplacený podcast přidat do aplikace Podcasty.

Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Délka kompletního pořadu 00:59:52

Předplaťte si nebo se přihlaste

Cena od 69 CZK měsíčně