Topol Show

Letošní oslavy konce 2. světové války poznamenala pachuť války na Ukrajině. Podle Mirka Topolánka to nicméně pomůže i tomu, že měníme svůj pohled na okolnosti konce největšího válečného konfliktu 20. století. „Už se na to naštěstí koukáme trochu jinak, i se učí, že Rus spolu s Němcem válku začali a rozdělili si Polsko, kde jedni vyvražďovali východ a druzí západ. Jak se říká, že nás Rusové osvobodili, oni nás už tehdy spíš tak napůl okupovali. Konec války byl úžasný moment, ale u nás jedna okupace vystřídala druhou,“ říká Topolánek s tím, že stejně jako díky Josefu Stalinovi během druhé světové války umírali miliony lidí, protože razil tezi „nas mnogo“, tak nyní na Ukrajině umírají desetitisíce lidí díky totožnému přístupu Vladimira Putina. „Ruský režim si lidského života nevážil a neváží. Druhá světová válka byla strašná a ta současná na Ukrajině je hned po ní,“ dodává. 

Podle Topolánka jsou oslavy konce druhé světové války pro spoustu pseudovlastenců jen příležitostí pro mávání sovětskou vlajkou a bagatelizaci ruských zvěrstev a válečných zločinů na Ukrajině. „To, že to má dnes někdo drzost tyto věci bagatelizovat, omlouvat a vysvětlovat je jinak, je strašné. Výhoda stávající situace je snad jen ta, že zapaření Noční vlci se nedostavili a Foldyna byl sám bez kamarádů zapařenců, ani neproběhly pelmeňové hody na ruské ambasádě, protože by to tam neměl ani kdo uvařit,“ komentuje situaci Topolánek. „Vadí mi názory pseudovlastenců a jejich pravda, co si vykládají, nicméně pořád mají právo to říkat. Kriminalizovat to by bylo poněkud nešťastné, na druhou stranu ale schvalování holokaustu se bere jako nepřijatelné a schvalování války Ruska na Ukrajině mi přijde podobné,“ uzavírá. 

Proč může být současná vysoká podpora premiéra Fialy a ODS do budoucna dvojsečná? Dělá vláda správné kroky v oblati energetické soběstačnosti? Poslechněte si celou epizodu a nezapomeňte, že už 19. května ve 20:00 se v brněnském Sono Centru uskuteční Topol Show Live, kam dorazí Jindřich Šídlo i Světlana Witowská. I na to přišla řeč na závěr dnešního dílu. Je pravda, že chtěl Mirek nechat Jindřicha  trest v Bogotě? Lístky postupně mizí, ale jsou ke koupi ještě tady. https://goout.net/en/topol-show-live/szcyqit/


Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Délka kompletního pořadu 00:47:36

Předplaťte si nebo se přihlaste

Cena od 69 CZK měsíčně

Koupit přístup k tomuto příspěvku za 49 CZK