Topol Show

Vláda svými kroky pomáhá zmírňovat paniku. Díky Síkelovi neprošly v EU zhovadilosti, které chtěli Němci

Vláda Petra Fialy poslouchá kritiku, že dělá pro „naše lidi málo a pozdě“. Mirek Topolánek je ale opačného názoru: „Vláda Petra Fialy v prvé řadě řeší problémy, které nezpůsobila, ale zdědila. A zatím při tom neudělala nic vyloženě špatně,“ říká k počínání Fialova kabinetu v nové epizodě Topol Show. Aktuálně by vyzdvihl výkony dvou ministrů – Jozefa Síkely a Zbyňka Stanjury. „Síkela má zásluhu na tom, že se na celoevropské úrovni nepodařilo prosadit ty největší zhovadilosti, které chtěli Němci. Stanjurovi se při nástinu dalších kroků vlády podařilo dosáhnout fiskální umírněnosti a vypadá to, že ony kroky by měly být protiinflační. Nejde tomu vyloženě tleskat, ale je to rozhodně to nejméně špatné řešení,“ hodnotí počínání ministrů Topolánek.

I díky Síkelovu vyjednávání má Česko podle Topolánka k dispozici evropský rámec, v jehož mezích může hledat tuzemská řešení energetické krize. „To, že ministři zatím neříkají konkrétní kroky a čísla, je v pořádku. Oni ani nemůžou, jelikož je ještě čeká koaliční debata o těchto věcech. Každopádně svými kroky vláda mírní paniku a to je zásadní. Energie budou dražší, ale to už budou napořád. Takhle máme naději, že to nějak zvládneme. Kdo ne, pro toho tu pořád budou cílené sociální transfery,“ vysvětluje.

„Druhá věc je, že Babiš a jeho mluvící hlavy budou dál roztáčet spirálu paniky. A tuto jeho hru hrají i média, která až na výjimky nejsou žádnými hlídacími psy demokracie, ale jen když Babiš řekne, ať lidé panikaří, tak zreplikují, že lidé panikaří. Nepanikařme!“ vyzývá Topolánek. Podle něj by si všichni měli poslechnout slova ministra financí Stanjury o budoucích krocích vlády: „Říká to jasně a srozumitelně. Kdo to nepochopí, ten by se měl vrátit na základní školu,“ dodává Topolánek

  • Jak vzpomíná na královnu Alžbětu II. a co podle něj čeká nového krále Karla III.?
  • Jaký význam má po 21. letech vzpomínka na události 11. září 2001?
  • Jak Topolánek hodnotí nový vývoj na Ukrajině
  • A co očekává od soudu s Andrejem Babišem?

U poslechu podcastů z mobilního telefonu, např. v autě, doporučujeme využít některou z nativních mobilních aplikací, např. Google Podcasts nebo Apple Podcasty. Tyto nativní aplikace mají tu výhodu, že jsou integrované do operačního systému telefonu, stahují obsah offline a fungují např. i v rámci CarPlay.
Jak na to? Přihlaste se na svém telefonu na tuto stránku, po přihlášení vyberte možnost "Odebírat v podcastové aplikaci", a jedním tlačítkem přidat odběr do svého telefonu.
Připravili jsme i návod, jak si předplacený podcast přidat do aplikace Podcasty.

Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Délka kompletního pořadu 00:51:59

Předplaťte si nebo se přihlaste

Cena od 69 CZK měsíčně